OBIEKT

Największa boulderowa ściana wspinaczkowa we Wrocławiu. Jedna z największych ścian boulderowych w Polsce. Na powierzchni 1000 m2 składającej się z dwóch hal wspinaczkowych, hali treningowej i pomieszczeń socjalnych, udostępniamy ponad 800 m2 panelu wspinaczkowego, przestrzeń do treningu gimnastycznego i funkcjonalnego, a także gabinet masażu rehabilitacyjnego.

Każda osoba, czy to rozpoczynająca swoją przygodę z tym sportem, czy też wspinacz na poziomie zawodniczym, znajdzie coś dla siebie. Oferujemy problemy boulderowe o zróżnicowanym poziomie, oznaczone w systemie kolorów, w 7-stopniowej skali trudności. Mamy wszelkie niezbędne formacje, które pozwolą Wam na poszerzanie swoich umiejętności wspinaczkowychi i naukę nowych. Znajdziecie tu: połogi, przewieszenia, płyty, dach, a także obwodownię, campus i Moonboard.

CO TO JEST BOULDERING?

BOULDERING - nazwa pochodzi od angielskiego słowa boulder, który oznacza głaz; jest to wspinaczka na niskich formach skalnych bez użycia liny. Boulder to inaczej w języku wspinaczy “przystawka”, “problem”. Do asekuracji służą materace, tzw. crashpady. Niektórzy wspinacze uważają, że bouldering to najczystsza forma wspinaczki, w której zawiera się jej cała kwintesencja. I być może mają rację…

Pierwsze wzmianki o boulderingu datuje się na 1874 rok, kiedy to członkowie Club Alpin Francais w Paryżu, podczas pieszych wycieczek do Fontainebleau, odkryli magicznie wyglądające piaskowcowe kamienie, zauroczyli się nimi i zdali sobie sprawę, że mogą one być świetnym miejscem na trening przed przyszłymi alpejskimi ekspedycjami… To tyle o historii.

Dzisiaj bouldering to najbardziej widowiskowa, wymagająca dyscyplina wspinaczki sportowej. Zdziwisz się, że dosłownie kilka ruchów może wymagać od Ciebie tak wiele techniki, siły, gibkości, czy po prostu rozgryzienia pewnego rodzaju łamigłówki.

Bouldering to również świetna zabawa w gronie przyjaciół i znajomych.

BOULDERING to zdecydowanie najlepsza forma wspinania dla Ciebie!

JAK ZACZĄĆ?

Aby zacząć się wspinać nie musisz robić stu pompek ani podciągać się na jednej ręce, wystarczy Ci zapał i wygodny strój sportowy. To dyscyplina sportu zdecydowanie dla każdego :)

Do boulderownia nie potrzebujesz partnera, nie potrzebujesz liny ani nawet specjalnych butów wspinaczkowych - na początek wystarczą dobrze dopasowane tenisówki.

Przyjdź, spróbuj i doświadcz tego, co bouldering ma Ci do zaoferowania!

There are no images in the gallery.

OZNACZENIA PROBLEMÓW

2023 fabryczna tablica poziomy trudności v2

ROUTESETTING

Każdego dnia nowe problemy kręcą: Andrzej, Artur, Alona, Mati, Krecha, Radek "Dziku".

Gościnnie metry ściany przerobili: Olga Niemiec, Roman Batsenko, Andrzej "Mechanior", Adam Pracownik, Piotr Suder, Krystian Markiewicz, Andrzej Musiał, Michał Łodziński, Patryk, Nibek, Szewcu, Kasia "Hrabina".

ZESPÓŁ

TRENERZY I INSTRUKTORZY

Kasia3

Katarzyna Rajchert-Żak

Współwłaściciel i współzałożyciel Fabryczna Boulder.

Trener II klasy wspinaczki sportowej Polskiego Związku Alpiznizmu. Prowadzi sekcje Dobrego Wspinania i kursy w skałach dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Wspina się od ponad 20 lat w rejonach górskich, skalnych i boulderowych Polski i Europy.

+48 609 747 575
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej3

Andrzej Beno

Trener II klasy Wspinaczki Sportowej, Trener II klasy Kulturystyki. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wspina się od ponad 20 lat.

+48 609 957 023
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artur3

Artur Kwieciński

Instruktor, zaangażowany we wspinaczkę sportową od przeszlo dziesięciu lat. Nieustannie starający się znaleźć złoty środek pomiędzy metodycznym treningiem i radością wspinania (chociaż jedno nie wyklucza drugiego). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

+48 663 688 051
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

PRACOWNICY RECEPCJI

Hania, Ola, Lola, Mateusz, Kuba, Krecha, Alina, Julka, Michał, Tomek, Ania

 

+48 888 295 404

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.