OBIEKT

Największa boulderowa ściana wspinaczkowa we Wrocławiu. Jedna z największych ścian boulderowych w Polsce. Na powierzchni 1000 m2 składającej się z dwóch hal wspinaczkowych, hali treningowej i pomieszczeń socjalnych, udostępniamy 800 m2 panelu wspinaczkowego, przestrzeń do treningu gimnastycznego i funkcjonalnego, a także gabinet masażu rehabilitacyjnego.

Każda osoba, czy to rozpoczynająca swoją przygodę z tym sportem, czy też wspinacz na poziomie zawodniczym, znajdzie coś dla siebie. Oferujemy problemy boulderowe o zróżnicowanym poziomie, oznaczone w systemie kolorów, w 6-stopniowej skali trudności. Mamy wszelkie niezbędne formacje, które pozwolą Wam na poszerzanie swoich umiejętności wspinaczkowychi i naukę nowych. Znajdziecie tu: połogi, przewieszenia, płyty, dach, a także 2 ścianki systemowe oraz campus.

CO TO JEST BOULDERING?

BOULDERING - nazwa pochodzi od angielskiego słowa boulder, który oznacza głaz; jest to wspinaczka na niskich formach skalnych bez użycia liny. Boulder to inaczej w języku wspinaczy “przystawka”, “problem”. Do asekuracji służą materace, tzw. crashpady. Niektórzy wspinacze uważają, że bouldering to najczystsza forma wspinania, w której zawiera się jej cała kwintesencja. I być może mają rację…

Pierwsze wzmianki o boulderingu datuje się na 1874 rok, kiedy to członkowie Club Alpin Francais w Paryżu, podczas pieszych wycieczek do Fontainebleau, odkryli magicznie wyglądające piaskowcowe kamienie, zauroczyli się nimi i zdali sobie sprawę, że mogą one być świetnym miejscem na trening przed przyszłymi alpejskimi ekspedycjami… To tyle o historii.

Dzisiaj bouldering to najbardziej widowiskowa, wymagająca dyscyplina wspinaczki sportowej. Zdziwisz się, że dosłownie kilka ruchów może wymagać od Ciebie tak wiele techniki, siły, gibkości, czy po prostu rozgryzienia pewnego rodzaju łamigłówki.

Bouldering to również świetna zabawa w gronie przyjaciół i znajomych.

BOULDERING to zdecydowanie najlepsza forma wspinania dla Ciebie!

JAK ZACZĄĆ?

Aby zacząć się wspinać nie musisz robić stu pompek ani podciągać się na jednej ręce, wystarczy Ci zapał i wygodny strój sportowy. To dyscyplina sportu zdecydowanie dla każdego :)

Do boulderownia nie potrzebujesz partnera, nie potrzebujesz liny ani nawet specjalnych butów wspinaczkowych - na początek wystarczą dobrze dopasowane tenisówki.

Przyjdź, spróbuj i doświadcz tego, co bouldering ma Ci do zaoferowania!

OZNACZENIA DRÓG

ZESPÓŁ

Katarzyna Rajchert-Żak

 

Katarzyna Rajchert-Żak

Trener II klasy wspinaczki sportowej Polskiego Związku Alpiznizmu. Prowadzi sekcje Dobrego Wspinania i kursy w skałach dla osób o różnym poziomie zaawansowania od prawie 10 lat.  Wspina się od 20 lat w rejonach górskich, skalnych i boulderowych Polski i Europy.

Andrzej Beno

 

Andrzej Beno

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Trener II klasy Wspinaczki Sportowej, Trener II klasy Kulturystyki. Wspina się od ponad dwudziestu lat.

Arkadiusz Dziki-Sereda

 

Arkadiusz Dziki-Sereda

Wspina się od 10 lat. Przez ten czas udało mu się zebrać duże doświadczenie wspinaczkowe oraz treningowe, a także zrobić kilka boulderowych 8A i 8c z lina. Ukończył studia magisterskie na wrocławskim AWF, a zdobyta tam wiedza pozwala uzupełniać jego warsztat instruktorski. We wspinaniu najbardziej pociąga go ciągła praca nad swoimi umiejętnościami wspinaczkowymi, co chciałby zaszczepić wśród swoich podopiecznych.

Artur

 

Artur Kwieciński

Zaangażowany we wspinaczkę sportową od przeszlo dziesięciu lat. Nieustannie starający się znaleźć złoty środek pomiędzy metodycznym treningiem  i radością wspinania (chociaż jedno nie  wyklucza drugiego). Student Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

RECEPCJA

Ania, Karola, Olga, Samantha, Tomek